קידום אתרים אורגני בגוגל – SEO

מחפשים את השותף האידאלי לקידום האתר? הגעתם למקום הנכון.

3 דברים עובדתיים שחשוב שתדעו על קידום אתרים

 

 • ממוצע חיפוש גבוה – אדם מחפש בגוגל 3 פעמים ביום בממוצע
 • צמיחה של מאות אחוזים – אתרים שמופיעים בראש העמוד הראשון בגוגל נהנים מצמיחה עסקית של מאות אחוזים
 • אתר מקודם נתפס כאיכותי – מחקרים מראים שגולש ממוצע מקשר בין הופעה בתוצאות העליונות של גוגל לאיכות העסק

 

יש לכם שאלות? בואו נדבר!

 

בקיצור, רק כדי שלא תגידו שלא אמרנו לכם – קידום אתרים אורגני נחשב לאחת הפעולות המשמעותיות ביותר לצורך קידום העסק או המוצר שלכם!

לפני שאנו מתחילים לצלול לטקסט שיסביר לכם מה זה בדיוק קידום אתרים אז נעים מאוד, אנחנו eMojo ואנו נושמים SEO משנת 2008.

לפני שנתחיל, כמו בכל דבר – צריך ללמוד ללכת לפני שמתחילים לרוץ.

צפו בסרטון הבא (של מאט קאטס) המסביר איך מנוע החיפוש של גוגל עובד:

לאחר שהבנתם איך מנוע החיפוש של גוגל עובד, אתם בהחלט מוכנים להתחיל את מדריך קידום האתרים שלנו!

על מנת לעשות לכם סדר, אלו הם תתי הפרקים שנדבר עליהם במאמר (ניתן ללחוץ על הפרק הרצוי כדי להגיע אליו):

 1. מה זה קידום אתרים אורגני?
 2. למה לבחור בקידום אתרים?
 3. למה לבחור בקידום אתרים ולא ממומן?
 4. מהם הפרמטרים החשובים ביותר עבור קידום אתרים אורגני?
 5. מה המחיר של שירות קידום אתרים?
 6. אז מה צריך לעשות עכשיו?

מה זה קידום אתרים בגוגל?

קידום אתרים בגוגל הוא סט פעולות מגוון עם מטרה אחת: העלאת האתר לראש עמוד תוצאות החיפוש וכתוצאה מכך להביא את האתר לחשיפה מקסימלית בפני לקוחות פוטנציאליים.

למרות שגוגל היא בהחלט חברה חכמה ויש לה אפילו מערכות בינה מלאכותית, היא עדיין זקוקה להכוונה אל עבר האתר הנכון – וכאן קידום בגוגל נכנס לפעולה.

 

אז איך עושים את זה?

 

 • מכירים את האתר  – ולומדים את ההיסטוריה שלו
 • חוקרים לעומק – מבינים מול מה אנחנו מתמודדים (וגם מול מי…)
 • משפרים ומקדמים – מתחילים במלאכת ההבראה ומתקנים בעיות טכניות באתר, לינקים שבורים, דפים דלי תוכן ועוד

בשורה התחתונה: אנחנו מביאים את האתר למצב שהוא מוכן להיוולד מחדש, אך הפעם: עם קידום טוב הרבה יותר!

לאחר מכן, מתחיל שלב ההבראה וזה אומר מעבר על כל האתר עצמו, שיפור כל הטעון שיפור

 • לינקים שבורים
 • בעיות טכניות כאלו ואחרות בקוד האתר
 • הוספת תיאורים
 • הסרת עמודים לא רלוונטיים וכדומה
 • הסרת עמודים דלי תוכן

הבאת האתר למצב שהוא מוכן להיוולד מחדש והפעם, מקודם יותר.

תוכלו לקרוא במאמר הזה על מעל ל-200 גורמים לדירוג האתר בגוגל

 

לאחר שהאתר מוכן ובעלי האתר מוכנים אף הם, מתחילים לעבוד על הקידום עצמו;

מבצעים אופטימיזציה באופן קבוע ובלתי פוסק, בונים מערך קישורים חיצוניים, מזינים תכנים איכותיים לאתר, מבצעים מעקב קבוע על כל הפן הטכני ותמיד חושבים צעד אחד קדימה.

הקידום נועד להגביר את החשיפה ולייצר את הדיאלוג ביניכם לבין קהל הלקוחות והמתעניינים.

מהם תפקידיה של חברת קידום אתרים?

 

 • מחקר מילות מפתח – חברת קידום אתרים מקצועית תבצע מחקר מילות מפתח
 • פגישה – תערוך פגישת תיאום ציפיות, תסביר מה עתיד לקרות ותענה על השאלה הכי בוערת: “מתי אני אראה תוצאות?!”
 • קדימה, לעבודה – לאחר שהאתר מוכן ובעלי האתר מוכנים אף הם, מתחילים לעבוד על הקידום עצמו:
 • מבצעים אופטימיזציה באופן קבוע
 • בונים מערך קישורים חיצוניים
 • מזינים תכנים איכותיים לאתר
 • מבצעים מעקב קבוע על הפן הטכני
 • מתעדכנים בתוצאות החיפוש של עסקים מתחרים

למה אתם צריכים את זה?

גם אם האתר שלכם קוצר מחמאות, כל עוד הוא לא מקודם בגוגל, הוא מקביל לאחוזה יפיפייה בלב יער שומם: מעוצב להפליא, אבל לא נראה בפני אף אחד.

רוב הלקוחות הפוטנציאלים יקישו מילת חיפוש כלשהי במנוע החיפוש של חברת גוגל ולא יטרחו לדפדף מעבר לעמוד הראשון (ולעיתים אף לא מעבר לחמש התוצאות העליונות שבו).

בסופו של דבר, אתר שאינו מקודם ימצא עצמו במחשכי העמוד העשירי (או החמישי, או השני, זה לא באמת משנה, אף אחד לא מגיע לשם) של תוצאות החיפוש והלקוחות שמעוניינים בשירות שאתם מציעים יגיעו דווקא למתחרים שהאתר שלהם כן מקודם.

מצד שני, אתרים שמופיעים בראש העמוד הראשון בגוגל מהווים צמיחה של מאות אחוזים בחודשים שלאחר ההתברגות בתוצאות הראשונות, הטלפון לא מפסיק לצלצל ותיבת המייל עולה על גדותיה, זו תוצאה של ישירה של קידום אתרים בצורה נכונה.

חלק מהסיבה היא כמובן החשיפה הבלתי נתפסת שעסק מקבל במצב כזה, וסיבה נוספת היא כי מחקרים מראים שגולש ממוצע מקשר באופן ישיר בין הופעה בתוצאות העליונות של Google לאיכות העסק.

פרמטרים כמו איכות השירות, רלוונטיות השירות ואמינות דורגו משמעותית גבוה יותר עבור עסקים שהופיעו במקומות הראשונים בגוגל עבור הגולש המתעניין.

3 סיבות טובות להעדיף קידום אורגני על פני ממומן

SEO VS PPC

 • אמינות בעיני הגולשים –תוצאות אורגניות נחשבות לאמינות יותר בעיני הגולשים, זאת בניגוד למודעות ממומנות, עליהן מישהו שילם כדי שיופיעו והן לאו דווקא מה שהגולש מחפש.
 • גולשים לא אוהבים מודעות ממומנות – אם בעבר ראינו 3 מודעות בחלקו העליון על עמוד התוצאות, אחד המהלכים האחרונים של Google גרם להופעה של 4 מודעות. מהלך זה גרם ל”השנאה” של המודעות על ידי הגולשים, שבוחרים פשוט לדלג מעליהם
 • משיג תוצאות – קידום אתרים אורגני משיג תוצאות וגורם לאתר שלכם להופיע בראש תוצאות החיפוש, ממש מתחת למודעות הממומנות

התשובה הפשוטה והמהירה תהיה כי תוצאות אורגניות נחשבות לאמינות יותר בעיני הגולשים!

מהם הפרמטרים החשובים ביותר עבור קידום אתרים אורגני?

תחום קידום האתרים בגוגל נתפס כנושא מורכב ואפוף מסתורין. חלק מהסיבה נעוצה בכך שגוגל שומרת את הפרטים המדוייקים של אלגוריתם הדירוג שלה בסוד.

מחקרים חיצוניים מיפו את רוב הפרמטרים ולכן כדי לסייע ללקוחותינו להפיג את הערפל, ניתן לפרוט את הקידום האורגני למספר תהליכים מרכזיים:

מחקר מילות מפתח

Keywords

תחום ה-SEO (קידום אתרים אורגני) מבוסס ברובו על מילות המפתח בהם נעזרים הגולשים בעת פעולות החיפוש, ולכן, מחקר מילות מפתח הינו השלב המקדים (וההכרחי) אותו יש לבצע לקראת הליך קידום אתר אורגני בגוגל.

מחקר מילות מפתח מאפשר לחברות הקידום לבסס את פעולות הקידום המיושמות על ידיהן בהתאם למילות המפתח הפופולאריות והרלוונטיות ביותר לתחום עיסוקו ופועלו של האתר המיועד לקידום, כאשר בחירה נכונה של מילות המפתח יכולה לסייע להליכי הקידום ואילו בחירה לא נכונה של מילות המפתח עלולה לסרבל ולעכב את תוצאות הקידום.

את מילות המפתח הרלוונטיות והנכונות לצרכי הקידום מומלץ לשבץ בין היתר בשמות הקבצים עמוד האתר, כותרת עמוד האתר, בקישורים השונים המופיעים באתר, בתכני האתר, לצד תיאור תמונות המופיעות באתר ועוד.

מחקר שוק ומתחרים

מחקר מתחרים

מחקר שוק ומתחרים נועד כדי לבחון את סביבת התחרות עימה אתם מתמודדים בתוצאות החיפוש של מנועי החיפוש וזאת מתוך מטרה לאפיין את פעולות הקידום השונות המיושמות על ידי המתחרים הישירים והעקיפים שלכם בכל מילת חיפוש וביטוי מפתח.

ממצאי המחקר מסייעים לחברת הקידום לבסס עבורכם אסטרטגיה נכונה למהלכי הקידום ובכך לייעל ולשפר את תוצאות הקידום.

 

כתבנו בשבילכם מאמר שמאגד 19 כלים מעולים למחקר מתחרים.

 

יש לכם שאלות? בואו נדבר!

אופטימיזציה

קוד אתר

כאן מתחילים את לקדם את האתר – מתכנתים עוברים על האתר שלכם ומבצעים מאחורי הקלעים שינויים בקוד כדי שהאתר יהיה בנוי נכון יותר, לפי הסטנדרט של אותו אלגוריתם שיקבע אם תופיעו בעמוד הראשון או השמיני.

חלק מהדברים שיש לשים לב אליהם בעניין זה הם מהירות טעינת האתר, שימוש נכון בכתובות ובשמות העמודים, העדר קישורים שבורים, נוחות ניווט ועוד.
ניתן לקרוא על השפעת חברת האיחסון על קידום האתר במאמר זה בהרחבה רבה.

 

תוכן

תוכן לאתר

לא סתם אמר ביל גייטס שבאינטרנט התוכן הוא המלך. התוכן הוא בעצם ליבו של הקידום – גם הטקסטים באתר שלכם וגם טקסטים באתרים אחרים המקושרים לאתר שלכם. מלבד יצירת תוכן איכותי, יש לוודא כי מילות המפתח המקודמות משולבות באותו תוכן במיקום ובמינון הרצוי.

החוכמה היא לא לגרום לגוגל לחשוב שהמילה נשתלה שוב ושוב במאמר בכוונה לצרכי קידום, אלא לגרום למאמר להיות קריא ונעים באמצעות אותם ביטויים.

eMojo יוצרת עבור לקוחותיה, בעזרת מערך של מומחי SEO ועורכי תוכן, מאמרים רלוונטים ואיכותיים מדי חודש שאותם אנו שותלים גם באתר המקודם וגם באתרים התומכים בו.

קישורים

Links

ככל שלאתר המקודם יש יותר קישורים מאתרים שגוגל מחשיב כרלוונטים וסמכותיים בתחום המקודם, כך הוא יוצג גבוה יותר בתוצאות החיפוש. הקישורים חייבים להיות מאתרים שקשורים לנושא האתר המקודם, מתוכן שרלוונטי לביטוי החיפוש המקודם.

eMojo היא הבעלים של מאות אתרים סמכותיים, וכן משתפת פעולה עם אתרים רבים אחרים.

לקוחותינו נהנים כחלק מפרויקט קידום אתר גישה לאותו מאגר קישורים פוטנציאלים ורלוונטי שבסופו של דבר מזרז משמעותית את תהליך הקידום ואת הרגע בו אתר הלקוח מגיע ליעד הנכסף.

ניתן להעזר במדריך שלנו על הוספת ערכים לויקיפדיה ועל הדרך גם לקבל קישור 🙂

מעבר לקישורים חיצוניים שמובילים לאתר אל תמעיטו בערכם של קישורים פנימיים, קישורים אלו עוזרים למשתמש להיחשף למידע נוסף באתר ולגוגל לסרוק עמודים אלה.

אמנם תהליך בניית הקישורים הוא בבסיסו בעבודת נמלים טכנית, אך היא משתלמת בגדול בטווח הארוך.

 

וותק האתר

דומיין ותיק

אתרים בעלי מוניטין זוכים באופן טבעי לכניסות מרובות ופעילות ענפה בין דפי האתר על ידי הגולשים ובכך הם מבססים את יכולות הקידום האורגני שלהן במנועי החיפוש.

יצירת מוניטין (Reputation Management) חיובי לאתרים הינה פעולה הכרחית כיום בכל תהליך של קידום אתרים בגוגל והקידום הממומן כאחד.

 

תגיות מטא

Meta Tags

תגיות מטא הן למעשה התגיות המתארות את נושא עמודי האתר וככל שהם מופיעים בצורה ברורה וידידותית יותר כך הם “נסרקים” בצורה האופטימלית ביותר על ידי הרובוטים של מנועי החיפוש. ברוב המקרים, מומלץ לשלב בתגיות המטא את אחת ממילות המפתח הרלוונטיות לתוכן העמוד המקודם.

תגיות מטא קשורות באופן ישיר למבנה האתר (סדר העמודים והיררכיית העמודים) ולכן חשוב לבדוק היטב את ההגדרות אשר ניתנו לכל אחד מדפי האתר בזמן בנייתו ובמידת הצורך לשנות את שמות הקובץ.

רשתות חברתיות

אתרים הזוכים לפעילות מוגברת ברשתות החברתיות השונות דוגמת: פייסבוק, טוויטר, אינסטגרם וכדומה, נהנים באופן טבעי מתנועה גבוהה ובכך מבססים את מעמדו של האתר כמוביל בתחומו ובדרך עקיפה הפעילות הדינמית ברשתות החברתיות מסייעת גם לצרכי קידום, מחזקת את הסמכות וכפועל יוצא את האתר.

 

חווית משתמש

חוויית משתמש

ככל שהגולשים המבקרים באתריכם ישהו לפרקי זמן ממושכים יותר באתרכם, כך תוכלו להגדיל את יחס ההמרה ואף לבסס את מעמדו של האתר כמוביל בתחומו.

הפקדה יתרה על עקרונות ה-UX (חווית המשתמש) תסייע גם לכם להשאיר לפרקי זמן ממושכים יותר את הגולשים בין דפי האתר.

חשוב מאוד לבצע בדיקות A/B Testing ותמיד לעשות אופטימיזציה, ממליצים לקרוא וליישם את המדריך שכתבנו על google optimize.

שימו לב– מחקרים בתחום הרגלי הגלישה מעידים על כך שכל גולש/ת מקדיש בממוצע בין 3 ל-7 שניות מרגע כניסתו לאתר ועד לרגע שבו הוא מקבל החלטה האם להמשיך בפעולות גלישה באתר או לנטוש אותו.

חשיבה יצירתית בכל הנוגע לחוויית המשתמש שלכם תסייע גם לכם לגרום לקהל הגולשים להמשיך לבצע פעולות נוספות באתריכם ולהאריך את משך שהותם באתר.

מה המחיר של שירות קידום אתרים בגוגל?

SEO Costs

אחת השאלות הכי חשובות היא כמה יעלה לי קידום אתרים בגוגל וכל בעל עסק צריך לשאול זאת ולוודא, שאכן קידום האתר יעמוד בתקציב ואפשרי עבורו.

הבעיה היא שזו השאלה הלא נכונה או יותר נכון לא השאלה המלאה.. השאלה הנכונה והמלאה תהייה: “כמה יעלה לי קידום האתר וכמה זה עתיד להכניס לי?”.

קידום מזניק את האתר במעלה תוצאות החיפוש, מגביר חשיפה ועוזר לגיוס והרחבת מעגל הלקוחות.

כל אתר זקוק לתוכנית קידום משלו ולכן כל מקרה הינו לגופו. צרו איתנו קשר עוד היום, ספרו לנו מעט על עצמכם, על הצרכים שלכם והיכן אתם רוצים לראות את עצמכם בעתיד הקרוב.

אנחנו נכיר אתכם, נעבד וננתח את כל המידע ורק אז נוכל להעניק לכם הצעת מחיר מסודרת.

כיצד תבחרו נכון חברה לקידום אתרים?

Finger Picks
קידום אתרים הינו תחום דינמי וזאת לנוכח השינויים התכופים אותם מבצעת גוגל באלגוריתם שלה, לפיהם נקבע הדירוג הזמני של אתר כזה או אחר בתוצאות החיפוש.

עובדה זו, מחייבת אתכם לשכור את שירותיה של סוכנות דיגיטל מנוסה ויצירתית כאחד, שמצד אחד יודעת לעקוב אחר השינויים התכופים של הרובוטים של Google ומצד שני מספקת לכם פתרונות שירות היקפיים התומכים בהליך הקידום.

לצורך בחירה מושכלת בחברת קידום אתרים, אנו ממליצים לכם להתייחס לכל אחד מהפרמטרים המקצועיים הבאים:

 • ידע מקצועי רחב וניסיון מוכח בכל הנוגע ל- SEO – כאשר אתם ניגשים לבחור חברת קידום אורגני בגוגל, חשוב שתוודאו שהחברה שמולכם הינה בעלת הידע והניסיון הרחב ביותר בכל הנוגע לקידום אתרים. תוכלו לעשות זאת באמצעות בדיקה יזומה של מיקום האתרים אותם מקדמת החברה בזמן אמת –כי עם מבחן התוצאה אי אפשר להתווכח! 

 

 • היקף השירותים המוצע לכם – קידום אורגני בגוגל הינו תהליך עבודה מורכב המשלב בתוכו את כל האלמנטים המופיעים בכתבה, החל ממחקר מילות מפתח ותהליך אופטימיזציה לקוד האתר ועד למעורבות גבוהה בכל הנוגע לתוכן האתר ונראות האתר. לפיכך, מומלץ לשכור את שירותיה של חברת קידום המספקת לכם את כל השירותים המקצועיים תחת קורת גג אחת ובכך להבטיח לעצמכם מענה מקצועי ומיידי לאורך כל תקופת הקידום. 

 

 • שקיפות מלאה – אנו ממליצים לכם לבחור אך ורק בחברות קידום המספקות לכם נתונים דינמיים (באמצעות דו"חות סטטיסטיים שונים) לאורך כל שלבי הקידום. נתונים אלו מותאמים לתהליך העבודה המובנה אותה החברה מייצרת עבורכם על מנת להוביל אתכם לדירוג הטוב ביותר בגוגל והם מאפשרים לכם לעקוב אחר פעילות החברה. אנו משתמשים ב- Google Data Studio לצורך העברת המידע העדכני ביותר לקוחותינו ואז הלקוח יכול לגשת בכל זמן נתון ולצפות בנתונים המעודכנים ביותר מכל מכשיר.

אז מה צריך לעשות עכשיו?

בעל עסק שיקדם את העסק שלו היום יקצור את הפירות בעתיד הנראה לעין כתוצאה מחשיפה למאות ואפילו אלפי לקוחות שמחפשים כל חודש את השירות או המוצר.

בחירה ב – eMojo לקידום האתר שלכם, תביא לתוצאות מקסימליות במינימום זמן. לכם רק נשאר לעשות את מה שאתם בכל מקרה אוהבים לעשות – להגדיל את העסק שלכם!

חברות שיווק יש המון, אך חברת שיווק דיגיטלי כמו אימוג'ו יש אחת.

כל מה שאתם צריכים לעשות עכשיו הוא ליצור איתנו קשר ונשמח לתת ייעוץ ללא כל עלות.

יש לכם שאלות? בואו נדבר!

שאלות נפוצות

מה עדיף קידום אתרים אורגני או ממומן?

מדובר בשני ערוצי שיווק שונים (מתוך מגוון ערוצים כגון סושיאל, ניוזלטרס, מדיה ישנה וכו') לקידום העסק כאשר לכל אחד מהם יתרונות וחסרונות ולכן התשובה הנכונה היא שילוב שני הערוצים בתמהיל אשר נכון לעסק ספציפי, נפרט:

קידום אתרים אורגני – SEO

כשמו כן הוא פיתוח פעילותו של אתר באופן קבוע ומבוקר באמצעות השפעה על פרמטרים שגוגל תופסת כרלבנטיים לקביעת מידת התאמתו של אתר באתר המקודם ומחוצה לו.

לקידום אתרים אורגני מספר יתרונות, כאשר היתרון הגדול ביותר הוא שלא נדרשים סכומי עתק על מנת להגיע לאותה חשיפה ואחוזי המרה כמו בקידום הממומן.

בקידום אורגני ניתן להגיע לתוצאות גבוהות בSERP (עמוד התוצאות של גוגל) באמצעות עבודה נכונה ומתודית, והפיכת האתר למעניין יותר עבור הגולש.

כל עוד פעולות הקידום נמשכות, האתר ימשיך לעלות במיקומים עבור ביטויים שהגולשים מחפשים, תוצאות אלו גם נחשבות למושכות יותר בעיני הגולש מאחר והן לא נתפסות כפרסומות המייצרות לעתים אנטגוניזם.

קידום אתרים אורגני בגוגל מאפשר להגיע לעמוד ראשון בגוגל ואף למקום ראשון, ללא צורך בהשקעת הון על מודעות ממומנות אך תהליך זה לוקח זמן, לפחות 3 חודשים, וזהו גם חסרונו הגדול של הקידום האורגני בגוגל.

קידום אתרים ממומן – PPC

היא פעילות שמתבצעת בתוך פלטפורמת האדוורדס (AdWords) של גוגל, ומטרתה למשוך גולשים אשר מחפשים נושא/שירות/מוצר להקליק על מודעה של העסק המקודם, המופיעה ברשת החיפוש או במודעות פרסומת המוצגות בתוך אתרים אחרים רשת המדיה

קידום ממומן מניב תוצאות מידיות, אך ניתן להשפיע עליו באמצעות מחירי מכרז גבוהים משל המתחרים. זהו היתרון והחיסרון הגדולים של הקידום הממומן בגוגל, תוצאות מהירות בעלויות שיכולות להיות גבוהות, לעתים מדי, אך לעתים הן חיוניות לחדירה לשוק חדש

איך אני יכול למצוא חברת קידום אתרים שתענה על הצרכים שלי?

אחד הפרמטרים החשובים ביותר בקידום אתרים הוא תוכן. תוכן אשר תורם לגולש, תוכן איכותי ועשיר בתמונות, גרפים ועוד כדי להסביר למשתמש ולענות על כל שאלותיו. אצלנו ב- eMojo יש כותבי תוכן מקצועיים ויצירתיים אשר חולשים על המון תחומים. אנו ממליצים לכם שבזמן החיפוש אחרי חברת קידום אתרים, תכנסו לאתרי הלקוחות של החברה, תבדקו אם הם מקדמים אתרים שתואמים את הנישה שלכם ולאחר מכן תכנסו לבלוגים של אתרים אלה כדי להתרשם מהתוכן ורק אתם תדעו אם התוכן איכותי כי אתם אנשי המקצוע.

מה בדיוק חברת קידום אתרים עושה?

באלגורתים של גוגל קיימים מאות פרמטרים אשר משפיעים על מיקומי האתר בתוצאות החיפוש. חברת קידום אתרים צריכה להספיק ככל שיותר מכמות פרמטרים אלה באתר הלקוח. אפרוט כאן מספר פרמטרים:

 • תוכן לאתר
 • קישורים לאתר
 • תיקון בעיות טכניות
 • מהירות טעינת הדפים
 • תיקוני Scema Markup
 • פרסום ברשתות חברתיות על מנת לשדר תעבורה לאתר הלקוח
 • התאמת האתר למובייל

ועוד המון פרמטרים, תוכלו למצוא במאמר הזה עוד פרמטרים שיעזרו לכם.

מה זה מומחה קידום אתרים ואיך אני יכול לדעת שהוא באמת מומחה?

מומחה קידום אתרים הוא בעל מקצוע מנוסה ומיומן בקידום אתרים והפיכתם לידידותיים למנוע החיפוש.

אם ברצונכם לדעת אם מי שעומד מולכם הוא באמת מקצוען, בקשו ממנו את אחד האתרים שהוא מקדם או התייעצו עם אחד מלקוחותיו ובדקו אם היתה צמיחה בעסק או באתר

מה ההבדל בין SEO ל- SMO?

SEO= Search Engine Optimization קידום אתרים אורגני במנועי החיפוש- לקידום מסוג זה יש שני חלקים: Off-site  ו- On-site.

Offsiteכל הפעילות שנעשית על ידי מקדם האתר, מחוץ לסביבת האתר,
במטרה לשפר את הדרך שבה מנועי החיפוש תופסים את איכות האתר (ובעקבות כך גם מדרגים אותו) – לדוגמה בניית מערך קישורים מאתרים מהימנים, כתיבת מאמרי איכות (כולל הטמעת מילות וביטויי מפתח רלוונטים לנושא/ מוצר/ שירות המקודמים בטקסט).

Onsite– כל פעילות הקידום האורגני הקשורה באופן ישיר לניהול האתר עצמו במטרה לייצר אופטימזציה עבור המשתמש ועבור מנועי החיפוש השונים (למשל גוגל). בין פעילויות הקידום הישיר באתר הן:
מבנה האתר (קטגוריות, נראות התפריטים, גודל ועיצוב הגופן, קוד האתר, תגיות מטא, כותרות H, תוכן האתר, ועוד), שיפור מהירות טעינת עמודי האתר, שיפור חווית המשתמש על ידי מבנה אתר מיטבי בכדי לגרום לאחוזי נטישה נמוכים ככל הניתן וכדומה.

SMO= Social Media Optimization- קידום ברשתות חברתיות- בניית מיתוג ופעילות שיווקית שוטפת בערוצי המדיה החברתית השונים, כדוגמת: Facebook, Instagram, Pinterest, Twitter ועוד.

פעילות שיווקית במדיה החברתית הינה צורך חשוב וחלק בלתי נפרד מאסטרטגיה שיווקית מוצלחת עבור יצירת תנועה לאתר ומיתוג ומוצלח לטווח הרחוק.

פעילות שיווקית מסוג זה, עובדת יד ביד עם פעילות הקידום האורגני (SEO), שכן חלק בלתי מבוטל מה- SMO עוסק בקידום הנכס הדיגיטלי העיקרי של העסק- קרי אתר האינטרנט. ראשית כל, חשוב מאוד לנתח את מטרות האתר ולאור הנתונים המתקבלים, להגדיר את מטרות הפעילות ברשות החברתיות – טראפיק, מיתוג או הגדלת מכירות לדוגמה. כאשר מדובר על שיווק במדיה החברתית, יש לתת דגש הן על חיבור תכנים מהאתר לרשתות החברתיות  והן על אופטימיזציה לרשתות אלו, באתר המרכזי עצמו – קרי הימצאותם של כפתורי מדיה חברתית תקינים, שיפנו לעמודים הרלוונטים בעמודים העסקיים במדיה החברתית. מכנה משותף נוסף ל-SEO  ול-SMO, החשיבות הרבה לניתוח נתונים לעבודה שוטפת ולאופטימיזציה בזמן אמת.

אם לסכם את נושא השיווק בשני הערוצים המדוברים, אז כפי שברור לכל עסק בר דעת, שחייבים לנהל אופטימיזציה עבור מנועי החיפוש (SEO), כך גם רצוי מאוד לקיים פעילות SMO מיטבית, שתשלים אסטרטגיה שיווקית/ מיתוגית נכונה שתוביל לנוכחות אינטרנטית ערה ולמכירות מוצלחות של שירותים ומוצרים.

איך אני מקדם את האתר שלי לבד מבלי לדעת לתכנת?

אחת השיטות היעילות ביותר לקידום אתרים היא הקמת בלוג באתר.

חשוב מאוד להקפיד על תוכן מקורי, מעניין ורלוונטי לקהל היעד שלכם. אם התוכן שאתם כותבים טוב, קהל היעד שלכם ינחת באתר ויתעניין.

כך, מתחילה עבודת קידום אתרים. ברגע שקהל היעד שלכם מתעניין באתר ומבלה בו מספר דקות, מנועי החיפוש ידעו שהאתר רלוונטי, ובהתאם, מיקום האתר שלכם יטפס בתוצאות.

איך כותבים מאמר לצרכי קידום האתר?

בגדול כתיבת המאמר צריכה להתבצע לפי 3 צעדים פשוטים.

1. בחירת נושא למאמר וכתיבת תיאור – מומלץ להכין אסטרטגיית תוכן לפני על מנת לעשות סדר בכל הקשור לבחירת הנושאים למאמרים ולכתיבת התיאורים, ככה כשתצטרכו מאמר תתעסקו נטו בכתיבת המאמר או בהזמנתו.

2. שילוב מילות מפתח וקישורים – מילת מפתח היא מילה או צירוף מילים שמשולבות בתוכן ומאפשרות לגולשים למצוא את המאמר במנועי החיפוש (מומלץ לעשות מחקר מילות מפתח לפני שניגשים לכתיבת המאמר). מומלץ לשלב קישורים פנימיים (מעמוד אחד באתר לעמוד השני באותו אתר) וקישורים חיצוניים (בעיקר למקורות מידע ואתרים סמכותיים כגון ויקיפדיה)

3. כתיבת המאמר –

א. בחרו כותרות מעניינות שנותנות את תמצית המידע לקורא לפני שהוא ניגש לקרוא את הפיסקה (השתדלו לשלב את ביטויי המפתח בכותרות בצורה טבעית).

ב. בעת כתיבת המאמר השתדלו לחלק את המאמר לפסקאות קצרות והוסיפו כותרות משנה.

ג. הוסיפו בתוכן את ביטויי המפתח בצורה טבעית ושלבו גם את הקישורים.

ד. לבסוף עברו על המאמר ותוודאו שהוא כתוב נכון בלי שגיאות כתיב.

איפה לומדים קידום אתרים בגוגל?

לימוד קידום אתרים יכול להתבצע במספר דרכים :

1. קורס קידום אתרים – שיטה מצוינת ללימוד התחום כאשר יש אופציה ללכת פיזית ללימוד הקורס בבית ספר או רכישת הקורס אונליין (ואז גם ניתן בדרך כלל לקבוע את קצב הלמידה).

2. למידה עצמאית – יש אינספור בלוגים,מדריכים ומקורות מידע בתחום אבל בהחלט צריך משמעת עצמית על מנת ללמוד את התחום לבד.

3. לימוד בצמוד למורה פרטי – יש לא מעט אנשי SEO שעושים זאת וזה בהחלט גם שיטת לימוד מצוינת, לשבת עם מורה אחד על אחד או לחילופין בקבוצות קטנות זאת גם יכולה להיות אופציה נהדרת.

איך אני יכול לראות את האתר שלי בתוצאות החיפוש של גוגל?

על מנת לבדוק אם האתר שלכם מאונדקס בגוגל צריך לבצע חיפוש מסוג site: ולהוסיף את כתובת URL של דף הבית, אם מוצגות תוצאות סימן שהאתר כלול באינדקס.

לדוגמא : site:www.emojo.co.il

גוגל הינו מנוע חיפוש אוטומטי שמשתמש בסורקי אינטרנט על מנת למצוא אתרים ולאנדקס אותם. לכן, ברוב הפעמים לא נצטרך לעשות כלום וגוגל יצליח למצוא את האתר אוטומטי, במידה וביצעתם את הפקודה ולא הצלחתם למצוא את האתר בגוגל ניתן לשלוח עדכון באופן ידני.

מה זה Off-Page Optimization?

Off page optimization – כל פעילות שנעשית בידי מקדם האתר, מחוץ לסביבת האתר,
במטרה לשפר את הדרך שבה מנועי החיפוש מזהים את איכות האתר (ובעקבות כך מדרגים אותו גבוה בהתאם)

לדוגמה: בניית קישורים מאתרים מהימנים הקשורים לתחום העיסוק של האתר שלי, כתיבת מאמרי איכות (כולל שימוש במילות מפתח רלוונטיות לנושא/ מוצר/ שירות המקודמים בתוכן) ושימוש ברשתות החברתיות דוגמת אינסטגרם, פייסבוק, טוויטר, פינטרסט ועוד עבור הגברת התנועה לאתר וחיזוק תדמיתו.

מה זה אלגוריתם?

אז איך בעצם גוגל יודע להציג לנו תוצאות מדויקות?
איך ספוטיפיי יודעים לקלוע לנו בול למוזיקה שאנחנו אוהבים?

צדקתם, התשובה היא אלגוריתם.

אלגוריתם זה בעצם רשימה של כללים שאמורים להביא לביצוע משימה במספר מסוים (וסופי) של צעדים.

לדוגמא – מתכון להכנת עוגיות זה אלגוריתם.

זה נכון שלרוב המונח אלגוריתם משמש בעיקר לפתרון בעיות בתחום המתמטיקה ומדעי המחשב (כל תוכנת מחשב זה גם אלגוריתם) אך ככלל, המטרה של האלגוריתם זה למצוא פתרון לבעיה נתונה וגם לחסוך את הצורך בפתרון הבעיה כל פעם מחדש.

מה זה נקודת ״מעל הכפל״ (Above the fold)?

כאשר נפתח עמוד תוכן אינטרנטי מכל סוג, ואורכו ארוך יותר ממה שניתן להציג (כאשר כמובן יש להתחשב בעובדה שישנם המון סוגי מסכים כולל סמארטפונים), מופיעה גלילה. הגולש, צריך לגלול מטה על מנת לצפות ולהיחשף אל המשך התוכן.

התוכן אשר כן מופיע ומוצג מבלי צורך בגלילה, הינו התוכן אשר מעל הגלילה ואליו נחשפים הכי הרבה גולשים אשר לא צריכים לבצע פעולה מיוחדת על מנת לצפות בו.


בימינו אנו, כאשר מרבית הגולשים אינם מעניקים "הזדמנות שנייה", חשוב מאוד לוודא שהתוכן החשוב ביותר שלכם אכן נצפה ונקרא – על מנת לעשות זאת, מומלץ לנסות להציגו מעל הגלילה ככל האפשר.

במידה ומדובר בתוכן רב, יש לייצר "טיזר" ולגרום לגולש להסתקרן ולרצות לצרוך את יתרת התוכן על ידי כותרות פיקנטיות, תוכן המזמין אותו לקריאה, תוכן מניע לפעולה ועוד.

מה זה אלט טקסט (ALT Text)?

תג האלט, בשמו המלא Alternative Text הוא תג המאפשר לנו להעניק לתמונות שלנו תיאור טקסטואלי חלופי. בעזרת תג זה נוכל לתאר במספר מילים בודדות, מה רואים בתמונה.

כאשר תמונה נטענת כמו שצריך ועולה, מופיעה התמונה אך כאשר ישנה תקלה בטעינת התמונה, הטקסט החלופי יוצג. לתג האלט ישנם מספר שימושים ומטרות, בין אלו:

• קידום האתר – תג האלט מסייע למנוע החיפוש לדעת מה מופיע בתמונה ולהבין מדוע הוצבה. התג בעצם מחזק את הידע של מנוע החיפוש בכך שהוא מסביר את חשיבות וקשר התמונה וכפועל יוצא את מהות העמוד עצמו.

• אלטרנטיבה לתמונה – לעיתים תמונה אינה נטענת כראוי, במקרים אלו תג האלט נכנס לפעולה והוא מוצג לגולש.

• נגישות – גולשים בעלי לקות ראייה, אינם יכולים לצפות בתמונה ולכן תג האלט חשוב מאוד עבורם, שכן הוא מתאר עבורם את התמונה עצמה.

• קידום התמונה בחיפוש תמונות – במנוע החיפוש של התמונות, רלוונטיות התמונה תהייה ברורה יותר.

מה זה AMP?

ראשי התיבות AMP מייצגות: Accelerated Mobile Pages וזהו פרויקט של גוגל משנת 2016, אשר מטרתו היא לשפר את זמן הטעינה של עמודים במובייל ובכך לעזור לבעלי האתרים שלא להפסיד גולשים בשל זמן טעינה איטי. בעידן בו אנו גולשים מהסמארטפון שלנו, הרבה יותר מבעבר ולעיתים רק מהנייד אגב, אנו כגולשים, רוצים לצפות בתוכן מהר ככל האפשר. למעשה, אתרים שאינם נטענים מהר, סביר ויזכו לאחוזי נטישה גבוהים – גם אם מדובר בעמודים בודדים בהם יש בעיית טעינה וזאת תודות להיצע הרחב של אתרים אחרים.

גוגל, הבינה כי טעינה מהירה היא הכרח ולכן ייצרה את הפרויקט הזה אשר עוזר לטעינה מהירה יותר. אחרי גוגל, כמובן עקבו ענקיות אחרות, כגון פייסבוק ועובדה זו לכשעצמה, ממחישה את הצורך בטעינה מהירה.

חשוב מאוד להבין שהמעבר ל AMP אינו פשוט וחשוב להיוועץ עם מומחה קידום האתרים שלכם לפני ביצוע כל מהלך כזה.

אילו חיפושים מתקדמים אפשר להריץ בגוגל?

מנועי החיפוש, משתדלים להעניק למשתמשים בהם חווית גלישה טובה ככל האפשר ולכן הם מציעים מספר פקודות חיפוש הנחשבות למתקדמות.

פקודות החיפוש המתקדמות מעניקות תשובות לשאלות ספציפיות וישנה רשימה של פקודות אלו. חשוב לדעת כי ענקית החיפוש, גוגל, משתדלת לחסום פקודות אלו ולכן חשוב מאוד לבדוק את שרידות הפקודה המתקדמת ולא להסתמך על רשימה.

דוגמאות לפקודות חיפוש מתקדמות נפוצות:

• :site – הקשת המילה סייט (משמעותה "אתר" באנגלית) + נקודתיים ואז שם האתר המבוקש, תעניק תוצאות חיפוש מתוך האתר אותו הקלדתם בלבד. אחד השימושים של פקודה זו היא לדעת אלו מהעמודים של האתר, מופיעים בתוצאות החיפוש. שימוש נוסף הוא לראות כמה תוצאות יש לאתר.

• :link – פקודה בו מאפשרת לכם לבדוק אלו אתרים אחרים מפנים אל URL ספציפי.

• :filetype – פקודה זו תאפשר לכם להגביל את תוצאות החיפוש של גוגל לסוג מסוים של קובץ.

מה זה פירורי לחם? Breadcrumbs

בעברית קוראים להם פירורי לחם ומטרתם היא להוות מראה מקום להיכן הגולש נמצא ומהו הנתיב בו בחר.

פירורי הלחם, נחשבים לפרמטר בעל חשיבות בכל נושא קידום האתר אך עדיין אינם זוכים ליחס הראוי להם. חשוב להדגיש, אי קיומם של פירורי לחם באתר אינו אומר בהכרח כי לא ניתן לקדם את האתר ברמה גבוהה.

פירורי הלחם מוצגים (לרוב) בראשית העמוד, הם קישורים וניתן בעזרתם לראות היכן נמצאים באתר. עבור הגולשים מדובר בהצגה פיזית או עזרה בניווט אך הפירורים מסייעים לגוגל להבין את היררכיית האתר, הבלטת עמוד וכמובן הפנייה של גוגל לעמוד הרלוונטי ביותר.

פירורי הלחם הם קישורים פנימיים לכל דבר ועניין ומהותם היא קישורי ניווט. שימוש שכיח שלהם הוא חזרה לאחד מהעמודים בנתיב בו שוטט הגולש באתר על ידי הקלקה (כמו הקלקה על כל קישור לרבות תפריט האתר). אם השם מוכר לכם מאגדת הילדים עמי ותמי, אתם צודקים וזהו מקור שמם.

מה זה תוכן משוכפל?

תוכן משוכפל הינו תוכן אשר הועתק ממקור אחד לשני. למען הספר ספק, מדובר בתוכן אשר אינו חייב להיות מועתק במלואו וניתן להעתיק חלקים ממנו, למשל: במידה והועתקה פסקה שלמה מתוך מאמר בן 10 פסקאות, גם אם מדובר בעשירית מהתוכן המקורי, עדיין מדובר בתוכן משוכפל.

אסור ואין להעתיק תוכן מכל מקור וזה כולל גם בתוך אתר האינטרנט שלכם. ישנם כמה יוצאי דופן המאפשרים שימוש בתוכן משוכפל כדוגמת חוקים. במקרים אלו, גם מדובר למשל בחוק אחד ארוך ובעל מספר סעיפים, עדיין מותר להעתיקו אך יש לסמן זאת בסימון המתאים.

בעולמנו האינטרנטי כיום, יש להמנע מתוכן משוכפל ולכתוב תוכן מקורי – אפילו אם מדובר על העתקת תוכן מאתר האינטרנט היישר אל האודות בפייסבוק של אותה חברה.

הגעה למצב בו התוכן שלכם הוגדר כמשוכפל, עלולה וסביר ותוביל אל ענישה של גוגל ואתם ממש לא רוצים להגיע למצב כזה.

מה זה קישור אדיטוריאלי?

קישור אדיטוריאלי הוא קישור מגוף תוכן מסוים והוא בהתאם לאותו תוכן. אנחנו רוצים להדגיש, מדובר על קישור שהוא בתוך גוף התוכן בלבד!.

קישור זה יכול להיות קישור נכנס או קישור יוצא והכל בהתאם לצרכי התוכן. לרוב, קישורים מסוג אדיטוריאליים, נחשבים לקישורים טובים ותרומתם לקידום אתרים אורגני היא גדולה ובעלת חשיבות, בשל היותם קישורים נכונים ומותאמים לתוכן עצמו.

לספקנים מבינכם, חשוב להבין שיש גם ערך לקישור יוצא ולא רק לקישורים נכנסים והכל תלוי בפרקטיקה ובהתאמת הקישור. כל עוד תקשרו לאתר אמין וקשור לאותו נושא, מדובר בקישור בעל ערך.

אל תגזימו בכמות הקישורים והקפידו, שהם יפתחו בעמוד חדש. קישור אדיטוריאלי יכול להיות קישור פנימי או כזה המפנה לאתר אחר.

יתרונות הקישורים הפנימיים, בין היתר הם: יצירת היררכיה נכונה, חיזוק מיקומי גוגל והדגשת מילות המפתח החשובות, שיפור חווית המשתמש באתר והשארתו באתר זמן רב יותר וכמובן האצת קצב סריקת האתר.

מה זה עדכון EAT?

ראשי התיבות הם: Expertise, Authoritativeness, Trustworthiness.

בעברית המשמעות היא מומחיות, סמכותיות ואמינות. מדובר במדד איכות עבור כל סוגי התוכן אשר עלולים להופיע באתר, לרבות סרטונים.

מדד זה מלווה אותנו בשנים האחרונות וככל שהזמן עובר, חשיבותו גדלה ומתעצמת. ראשי תיבות אלו נטבעו על ידי גוגל (כמובן) והם מייצגים את מעריכי האיכות האנושיים של החברה.

מעריכים אלו בוחנים ובודקים את איכות תוצאות החיפוש באופן ידני וכך גוגל יודעת כיצד לשפר את האלגוריתם שלה על מנת להעניק ולספק תוצאות חיפוש טובות ומדוייקות יותר. סקירה מהירה: המומחיות היא לגבי כותב המאמר וכמה מומחה הוא בתחום.

הסמכותיות היא דווקא כיצד אחרים מתייחסים אל סמכותיות האתר ובהחלט יש לתוכן האתר משקל (במידה ומוצב תוכן שאינו קשור לנושא האתר, סמכותיות האתר נפגעת).

האמינות מורכבת מכותב המאמר, מידת המומחיות שלו ולחווית המשתמש באתר. חווית המשתמש קשורה עבותות לרמת בטיחות האתר ולרמת אבטחת האתר.