מהו הקשר בין חברת אחסון האתרים שלכם לבין ביצועי האתר ותהליכי האופטימיזציה עבור מנועי החיפוש?

במקרים רבים, בחירה נכונה של חברת אחסון האתרים היא המפתח להצלחה הכוללת של האתר אותו אנו מעוניינים לקדם. אחסון אתרים מהיר משפיע ישירות על איכות האתר והביצועים שלו, על פרמטרים דוגמת מהירות הגלישה והעלייה של האתר (קריטית לשמירה על קהל הלקוחות כחלק מחווית המשתמש), קיצור משך תגובת השרת, הגדלת דירוג ה-SEO, הרחבת הנגישות לאתר בעידן ה-IoT וכן הלאה.

דירוג בyoutube

מהו אחסון אתרים?

אחסון אתרים (או Web Hosting) הוא שירות שמציעות חברות לאחסון אתרים עבור עסקים אינטרנטיים.
פעולת האחסון עצמה מתבצעת על גבי שרת ייעודי אותה מקצה חברת אחסון האתרים לבית העסק הדיגיטלי.

האחסון הוא כמובן וירטואלי, והוא מצטרף לאלמנט ההכרחי השוני להקמת ותפקוד שוטף של כל אתר – הוא הדומיין (Domain). הדומיין הוא למעשה הקוד או השם הייחודי עליו הוקם אתר האינטרנט של העסק – מופיע בשורת החיפוש בחלק העליון של דפדפן האינטרנט.
האחסון עצמו מתייחס ליצירת התשתית, החומרה והתוכנה שמהוות יחד את הפלטפורמה עליה יכול הלקוח להטמיע את התכנים ואת יתר האלמנטים שהוא מעוניין להטמיע בדף האינטרנט של העסק.

כמובן ששוק חברות האחסון הוא גדול, ובעוד ישנן חברות שמציעות בעיקר אחסון אתרים עבור לקוחות ובתי עסק קטנים (אתרי תדמית שזקוקים לשרתים קטנים למשל), אחרות מציעות אחסון אתרים מסועף הכולל מאות שרתים שמספקים תשתית רחבה עבור בתי עסק גדולים יותר.

מהי החשיבות של אחסון אתרים מהיר?

מהירות הגלישה באתר מהווה את אחד מהאלמנטים המרכזיים כשאנו מתייחסים לביצועי האתר. בחירה של חברת אחסון אתרים מנוסה שמספקת שרתים מהירים ואמינים תאפשר לבית העסק להקים פלטפורמה אינטרנטית מהירה, גמישה ונוחה. בעידן האינטרנט בו אנו נמצאים למהירות הגלישה באתר, כמו גם למהירות העלייה שלו, קיימת חשיבות קריטית כשאנו מדברים על חווית המשתמש (הוא הלקוח).

בחברה בה הסיפוק של הלקוח הוא מיידי, בייחוד כשמדובר בקניות באתרי E-Commerce ובשיווק דיגיטלי, גלישה מהירה יותר היא המפתח למשיכת יותר ויותר לקוחות מרוצים לעסק האינטרנטי. אלו מצידם ימהרו כמובן להפיץ את הבשורה ולהגדיל את קהל היעד ואת המכירות באתר.

במקביל ליתרון שביצירת פלטפורמה נוחה ומהירה יותר עבור המשתמש, לאחסון אתרים מהיר ישנה חשיבות עליונה גם בשיקולי SEO.
קידום אתרים אורגני הוא שם כולל למגוון הפעולות שמבצעים יועצי השיווק הדיגיטלי על מנת למנף את האתר ולהגדיל את מספר הכניסות אליו. זאת נעשה באמצעות שימוש בכלים אנליטיים מתקדמים, יצירת תוכן ענייני וכמובן אופטימיזציה לדרישות מנוע החיפוש (SEO).

כיצד קשור אחסון אתרים מהיר לביצועי SEO?

ניהול נכון של השרתים מאפשר זמינות ומהירות גבוהים יותר ומשפר את האבטחה וגם את היציבות של האתר – כל אלו הם חלק מהגורמים שמשפרים את ביצועי האתר ומקפיצים את דירוג ה- SEO.

מלבד זאת, חשוב לזכור ששירות האחסון האתרים מועבר אל הלקוח באמצעות כתובת IP שמוקצית לאתר שלו. על אותה הכתובת יכולה להיות שותפים מספר אתרים שונים. כאן נכנסות לתמונה אתרים לא חוקיים או שרתים עמוסים שעשויים להוריד את דירוג ה-SEO שלכם. זוהי כמובן סיבה נוספת לבחור בספק אמין ואיכותי לאחסון האתרים.

כיצד לבחור חברת אחסון אתרים?

  • רמת אבטחה גבוהה: בחירה של אחסונים עם תעודות וגיבויים (תעודת SSL ופרוטוקול HTTPS של גוגל למשל), שמבטיחות עמידה של האתר בתקני הבטיחות הנדרשים, וכמובן תמנע פריצות של גורמים עוינים לאתר שיורידו משמעותית את הביצועים שלו.
  • תמיכה: התמיכה של חברת אחסון האתרים היא קריטית. לרוב בתי העסק האינטרנטיים אין זמן ואין את היכולת להקים את התשתית בכוחות עצמם. מעטפת תמיכה רחבה מצד ספק של השרת תבטיח פעילות תקינה ושוטפת וטיפול הולם בבעייתיות מיידיות באתר.
  • נפח האחסון: יש לוודא כי החברה מספקת לכם מספיק נפח לצרכים של האתר.
  • אחסון שיתופי או אחסון VPS: האחסון השיתופי משמעו חלוקה של השרת עם בתי עסק אחרים. היתרון המרכזי שלו טמון בקלות התפעול שלו ובדרישות הפשוטות שלו, והוא מתאים בעיקר לבתי עסק קטנים או למתחילים.מן העבר השני, תמיד חשוב להסתכל על התמונה הכוללת ולבדוק אם לא כדאי יותר לעבור לשרת פרטי (VPS), שמעניק ללקוח שרת פרטי וייעודי יחד עם שליטה טובה יותר בביצועי האתר.

כתבות אחרונות

קישורים פנימיים – כך תעשו זאת נכון ב2021

אז נכון, שכולם רק מדברים על קישורים חיצוניים ואין ספק כי יש להם משקל לא קטן ב SEO אבל מה עם מערך הקישורים הפנימיים?.. במיוחד בשביל זה התכנסו כאן היום ואנחנו עומדים ללמד אתכם כיצד לבנות קישורים פנימיים בצורה נכונה וכזו אשר גם תעשיר את חווית המשתמש, תו...

איך ניתן לבדוק את חברת קידום האתרים?

בתקופה זו, בה עסקים אינטרנטיים פורחים בקצב מהיר, מיקומך בתוצאות החיפוש הוא ערך משמעותי וחשוב. אם מכירות אינטרנטיות והזמנות מקוונות הן נדבך משמעותי בעסק שלך, אז מיקומך בעמוד החיפוש עלול לפגוע בעסק ו/או להזניק אתו. כבר הוכח מעל לכל ספק, שקידום אתרים...

אז מה זה שיווק דיגיטלי?

עולם הצרכנות המודרני השתנה לאין שיעור בשנים האחרונות. כניסתה של טכנולוגיה דיגיטלית, שינתה את המפה מן הקצה אל הקצה ודרשה מהמשווקים לפנות אל שיטות שיווק הכוללות חשיבה מחוץ לקופסה ויצירתיות. בניגוד לעבר, כיום עומדות לרשותם של משווקים מכל הסוגים פלטפו...